Prostatit için ilaçlar ve fitiller

Bir adam prostatit hastası

Prostat, insan vücudunun son derece önemli bir organıdır ve iltihaplandığında salgıların durgunluğuna, boşaltım fonksiyonunun normal işleyişinin bozulmasına ve diğer birçok acı verici duyuma neden olabilir. Prostatit gibi bir hastalık, çağımızın en yaygın ürolojik hastalığıdır ve çoğunlukla prostatit önleyici ilaçlar ve fitiller ile tedavi edilir. Doktorlar immünomodülatör ilaçlar ve çeşitli antibakteriyel ajanlarla fizyoterapi gibi çeşitli tedavi yöntemleri kullanırlar.

Prostatit için çareler

Prostatit gelişiminin ilk aşamalarında bu hastalık ilaç tedavisine başvurularak tedavi edilebilir, ancak uzun süreli tedavi yokluğunda cerrahi müdahale kaçınılmazdır. O zaman transüretral yardımcı olabilir,veya açık ameliyat. Bunun önüne geçmek istiyorsanız ya prostatit için ilaç ve fitil kullanın ya da geleneksel tıptan yardım alın. Hastalığın ileri bir forma dönüşmesini engellemeye yardımcı olabilecek şey tam olarak budur.

Tedavide en çok bilinen çeşitli bitkiler kullanılır. Prostatitin önlenmesinde ve tedavisinde yararlı ve yeri doldurulamaz olan, eşit oranlarda salatalık, pancar ve havuçtan elde edilen taze meyve sularının, süt devedikeni yağı, yeşil soğan, kereviz ve maydanozun kullanılmasıdır. Günde 30-40 kabak çekirdeği yemek, yemeklerden önce bir bardak kabak suyu içmek ve beslenmenize birkaç zeytin eklemek de vücuda olumlu etki yapar.

Eski çağlardan beri genitoüriner sistem organlarının çeşitli hastalıklarının tedavisinde, gün boyu küçük yudumlarla içilen funda gibi bir bitkiden çay demlenmesi kullanılmaktadır. Ginseng, selâmotu ve orkide kökleri, dişbudak yaprakları ve anason tohumlarını içeren tentür de çok etkilidir. Bu ilaç su ile seyreltilerek günde 3-5 defa 5-10 damla alınır.

Birçoğu, yalnızca prostatit için iyi bir tedavi olmakla kalmayıp aynı zamanda erkeklerin cinsel işlevi üzerinde de son derece olumlu bir etkiye sahip olan Biberbach gibi bir halk ilacının kullanılmasını tavsiye ediyor. Ayrıca Biberbach'ın tentürü tamamen zararsızdır çünkü yalnızca olumlu bir etkiye sahiptir.

Bir üroloğa gitmeye karar verirseniz, büyük olasılıkla size antibakteriyel ilaçlarla fizik tedavi önerilecektir. Buna ek olarak, doktor sadece iltihaplı salgıların drenajını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda ağrıyı da hafifleten prostat masajı da önerebilir. Çeşitli enzimler, immünomodülatörler, sitotransmiterler ve çeşitli bitkisel preparatların da insan vücudu üzerinde olumlu etkisi vardır. Antibakteriyel ajanlar çoğunlukla bulaşıcı hastalık tanısı alan hastalara reçete edilir. Bununla birlikte, her bir durumda, hem prostatit tedavisinin taktikleri hem de ilaç seçimi yalnızca ürolog-androloğa aittir.

Prostatit için fitiller

Tedavi sırasında en sık prostatit için çeşitli ilaçlar ve fitiller kullanılır. Bununla birlikte, ne yazık ki, prostatiti tedavi etmek için rektal fitiller (fitiller) kullanmanın etkinliğinin, rektum hastalıklarını tedavi etmek için kullanıldıklarından çok daha düşük olduğu unutulmamalıdır. Ve bunların hepsi, yerleştirilen fitil ile prostat arasında, prostat kapsülü ve zayıf geçirgen bağırsak duvarı gibi bariyerlerin bulunması nedeniyledir. Ancak bu tedavinin olumlu bir yanı da var; yani karaciğerden geçmesi gerekmeyen (karaciğerden geçen hemen hemen tüm ilaçları yok eden) terapötik ilaçların daha yüksek konsantrasyonu.

Prostatit tedavisinde fitiller, antispazmodikler (kan damarlarının ve iç organların düz kaslarının spazmlarının giderilmesi), antibiyotiklerle, yenileyici ve antiinflamatuar etkiye sahip bir maddeyle, propolisle (karmaşık kimyasal bileşimi nedeniyle) kullanılır. ) çok geniş bir etki spektrumuna sahiptir).

Şifalı çamur ekstraktına dayanan propolis mumlarda da kullanılır. Bu tür fitiller sadece antiinflamatuar etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda immünomodülatör etkiye de sahiptir ve koruyucu tedavi olarak çok başarılı bir şekilde kullanılır.

Daha yakın zamanlarda arıcılık ürünlerini kullanan bir tür fitil ortaya çıktı. Preparat, propolisin yanı sıra balmumu, polen, dağ arısı balı ve arı sütü gibi arıcılık ürünlerini de içeriyor. Bu tür fitillere dayanan bir ilaç, yalnızca antitümör, analjezik ve yenileyici değil, aynı zamanda antiinflamatuar, antifungal, immün sistemi uyarıcı ve antibakteriyel özelliklere de sahiptir.

Sığırların prostat bezleri temelinde yapılan rektal fitiller özel ilgiyi hak ediyor. Bu ilaç, prostatın salgı durgunluğunu, şişmesini ve iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur, salgı fonksiyonunu normalleştirir ve ayrıca prostattaki küçük damarların trombozunun gelişmesini önler. Ürünü kullandıktan sonra cinsel fonksiyonda nispeten hızlı bir iyileşme, ağrının azalması, normal idrara çıkma sıklığının geri kazanılması ve iltihaplanma sürecinde bir azalma olur.

Ayrıca pek çok doktor prostatit tedavisinde ilaçların yanı sıra manyetik fitiller de kullanıyor. Baryum ferrit, içlerinde manyetik dolgu görevi görür. Eczaneler, hastalıklı organlara kan akışını iyileştiren ve kan damarlarını güçlendiren anjiyo koruyucu bir madde içeren onaylı manyetik fitiller satmaktadır.

Doktorlar prostatit tedavisinde birçok farklı fitil bilir ve kullanırlar, ancak bireysel durumlarda yalnızca gerekli ilaçları reçete edebilirler. Yardımlarını göz ardı etmek yalnızca tam tersi sonuca yol açacaktır.